„Könyves vasárnap”, a Megbocsátás napja 2007.

Október 7-én volt a „Könyves vasárnap". Az ország több mint 400 könyvtárában, így Barcson is ingyen lehetett beiratkozni és büntetés nélkül lehetett leadni azokat a kölcsönkönyveket, amelyeket már rég vissza kellett volna vinni. Az Országos Könyvtári Napok keretében tegnap egyébként a gyerekeket is várta az intézmény, egy közös barkácsolásra és gyermekfoglalkozásokra. Az október 2.-án kezdődött „Nagy Olvashow" rendezvénysorozat keretén belül a könyvtárak, országszerte élményt adó programokkal készültek a babák és szüleik, a kölykök, a tinik, és a nagyik látogatására. A programok elsődleges célja az volt, hogy a társadalom minden korosztályának figyelmét ráirányítsák az olvasásra. (2007. 10. 07.)