25 milliós könyvtári fejlesztés

Alig zárult, már el is indult egy új feltételű pályázat a Barcsi Városi Könyvtárban. Az intézmény most 25 millió forintból visz fel a korábbiakat követve újabb 30 ezer dokumentumot a SZIRÉN rendszerbe, mellyel a községi könyvtárak teljes állománya elektronikus katalógusba kerül. Negyvenkét kulturális rendezvény, kilencven résztvevő számára lakossági internet tanfolyam, öt könyvtáros továbbképzése szerepel benne. Vértes Gábor igazgató elmondta: a régi, igazán elavult polcaikat is le tudják végre cserélni, szekrényeket, kölcsönző pultot, foteleket vásárolnak. Hozzátette: komoly számítástechnikai szoftverfejlesztést terveznek, ami az elektronikus katalógus fejlesztéséhez fontos. Emellett elérhetővé válik Barcson vakok és gyengén látóknak egy elektronikus felolvasóprogram.