Jól felszerelt könyvtárakat vesz át a megyei központ

Nem lesz gondja a felújításokkal és a berendezésekkel a megyei könyvtárnak a mozgókönyvtárak esetén, melyek üzemeltetésével a kaposvári intézményt bízták meg. Minden mozgókönyvtári feladatellátó helyet felszerelt az előző működtető, a Kistérség és a Barcsi Városi Könyvtár számítógéppel, nyomtatóval, cd-dvd lejátszóval és tv-vel, vagyis minden adott az olvasó tájékoztatására, tájékozódósára és kiszolgálására. Ráadásul a teljes könyvállományt és dokumentumtárat felfrissítették, és éves szinten 3-400 ezer Ft jutott újak vásárlására. Most attól félnek a települések, hogy nem lesz gazdája a hálózatnak és nem lesz normatív támogatás, illetve nem ők kapják meg ezt a keretet, a működéshez. Többek között ez is elhangzott az Aqua Rádió Kincseskamra című műsorában.