Mozog a léc a mozgókönyvtárak alatt

A járások kialakítása, a kistérségi társulások megszűnése magukkal hoztak szolgáltatás megszűnéseket, vagy változásokat is. Ilyen pl a mozgókönyvtári hálózat, melynek működése az idei évtől átkerül a városi könyvtáraktól, a kistérségi központoktól, a megyei könyvtárba. A működésért aggódás nem véletlen, hisz fizikailag is képtelen működtetni a teljes mozgókönyvtári szolgálatot a megyei könyvtár egyedül. Legutóbbi információink szerint - talán pont az imént említett ok miatt - feladat ellátási szerződét fog kötni a megyei könyvtár a városi könyvtárakkal, de ez januárig még nem történt meg. A témával a HÍD TV is foglalkozik, a hétfői Hírmagazin vendége lesz Vértes Gábor, a Barcsi Városi Könyvtár igazgatója.