Könyvtárszolgáltatás bővülést segítő projekt indul

Könyvtárszolgáltatás bővülést segítő projekt indul a barcsi kistérségben, mely uniós támogatást élvez, melynek koordinátora a Városi Könyvtár lesz. A projektindítón elhangzott, hogy a digitális online könyvtár alapjait rakja le ez a pályázati lehetőség. Vértes Gábor a Városi Könyvtár igazgatója elmondta: két év alatt számos fejlesztések valósulnak meg öt fő területen, többek közt modern, új, multimédiás honlap készül mind a barcsi, mind a 24 községi mozgókönyvtáraknak is, a legnagyobb feladat utóbbiak saját dokumentumainak felvitele az elektronikus katalógusba, de a program során lakossági internethasználói tanfolyam indul, helyi programokat szerveznek majd, és a könyvtári dolgozók szakmai továbbképzése is szerepel a projektben. (2011. 09. 23.)