Egy év vendégeskedés után, visszaköltözhet a helyére a barcsi könyvtár

Végéhez közeledik a Barcsi Városi Könyvtár felújítása illetve átépítése. Befejeződött a szerkezetépítés, hamarosan felkerül a fa tetőszerkezet, jön a fémlemezfedés, belül pedig a nyers villany és gépészeti szerelési munkák valamint a hideg burkolás. Közben elkészülnek a köztéri és útfelújítások, a parkolók, és már költözhet is vissza régi új helyére a városi könyvtár, mely ezen túl már társbérlőkkel lakja be az épületet. Ma már alig látni a régi épületet az újban, nagyon keresni kell, hogy meglássuk benne, hiszen csupa-csupa új fallal és betonszerkezettel találjuk szembe magunkat. A külső, színes vakolást követően, pedig már csak az új funkciókkal és szolgáltatásokkal bővülő épület látható a megújult tér közepén. A készre jelentés tervezett időpontja 2011. június 15, majd a hiánypótlás időszakát követően egy hónapon belül átadható az intézmény. Így egy év után újra régi helyén várja az olvasókat a barcsi Városi Könyvtár. (2011. 04. 17.)