Beszámolt tevékenységéről a könyvtár

Beszámolt tevékenységéről a legutóbbi testületi ülésen a barcsi Városi Könyvtár. A képviselők számára készített tájékoztatásból kiderül, az intézmény a híd szerepét kívánja betölteni Barcs, a kistérség falvaiban élő lakosság és a hazai könyvtári rendszer között. A jövőben mindinkább információt gyűjtő, feltáró- és szolgáltató alapintézménye lesz a tudásalapú társadalomnak. Legtöbben továbbra is a különböző dokumentumok kölcsönzéséért és a helyben használatért keresik fel a könyvtárat, de várható, hogy növekszik majd az elektronikus dokumentumok, adatbázisok száma és az internet használat is általánosan elterjedt lesz, mellyel otthon is igénybe lehet venni az intézmény szolgáltatásait. (2010. 06. 19.)