Szolgáltatás fejlesztésre pályázik a könyvtár

Szolgáltatás-fejlesztésre pályázik a barcsi Városi Könyvtár. „A könyvtárhasználók igényeinek hatékonyabb kielégítését célzó szolgáltatásfejlesztés a Barcsi kistérségben”, elnevezésű projekt elsődleges célja a minőségi és esélyteremtő közoktatás kialakítása és a kultúra eszközeivel az egész életen át tartó tanulás feltételeinek javítása a leghátrányosabb helyzetű kistérségekben. A Városi Könyvtár többek között fejlesztené adatbázisát, a térségi és helyi szinten őrzött dokumentumok bekerülnének az egységes országos nyilvántartásba, képzési programokat indítanának, mellyel a könyvtár szolgáltatásainak népszerűsítését vállalnák fel, valamint egy programsorozattal a helyi lakosság körében fejlesztenék az olvasási készséget, mellyel erősítenék és bővítenék a fiatalok könyvtár és dokumentumhasználatát. (2009. 10. 18.)