A büntetést is elengedik a tiniket ünneplő könyvtárak

Tini Könyvtári Napok vette kezdetét hétfőn országszerte, így a barcsi Városi Könyvtárban is. A rendezvény idei szlogenje: „Nekem bejössz, ha a könyvtárba bejössz!" Minden évben más korosztály kerül a rendezvények középpontjába. Most elsősorban a 12-18 évesek figyelmét szeretnék ráirányítani arra, hogy a könyvtárak milyen lehetőségeket kínálnak az olvasásra, tanulásra, tájékozódásra, közös együttlétre. A programsorozat záró eseménye lesz idén is a „Könyves Vasárnap" október 12-én, amikor a könyvtár rendkívüli nyitva tartással, ingyenes beiratkozással várja a látogatókat, és ezen a napon büntetlenül hozhatják vissza lejárt kölcsönzésű könyveiket az olvasók. Ugyancsak vasárnap, a kisebbeket egy énekes-bábos interaktív foglalkozásra várja az intézmény. (2008. 10. 07.)