Küldetésnyilatkozat

A Barcsi Városi Könyvtár a kistérség legnagyobb általános gyűjtőkörű nyilvános könyvtára. Feladatának tekinti, hogy az állampolgárok számára biztosítsa a magyar és az egyetemes kultúra kincseit, a hazai és a nemzetközi információhoz és tudáshoz való szabad hozzáférést.

Küldetésének megvalósításának érdekében támogatja:

• az írni-, olvasni tudás fejlesztését,

• az oktatást és az egész életen át tartó tanulást,

• a kulturális értékek közkinccsé tételét,

• a tudományos és kutatási eredmények terjesztését és népszerűsítését,

• a szabadidő hasznos eltöltését.

A célok megvalósítása érdekében:

• a könyvtár állományát folyamatosan fejleszti, és sokoldalúan feltárja,

• a hagyományos könyvtári szolgáltatások mellett kiemelt figyelmet fordít a számítástechnika könyvtári alkalmazásának továbbfejlesztésére, a dokumentumok és információk hozzáférésének növelésére és a tartalomszolgáltatásra,

• könyvtárközi kölcsönzést nyújt és közvetíti más könyvtárak szolgáltatásait,

• ismeretterjesztő tevékenységet folytat, rendezvényeivel bekapcsolódik a város kulturális életébe,

• használói szokások és igények ismeretében folyamatosan módosítja és bővíti a könyvtár szolgáltatásait,

• „mozgókönyvtári" ellátó központként segíti és integrálja a községi könyvtárak szakmai munkáját.

A Barcsi Városi Könyvtár, a fenntartó Barcs Város Önkormányzat célkitűzéseivel összhangban arra törekszik, hogy korszerű könyvtárként és információs központként működjön. Dokumentumbázisa, folyamatosan fejlesztett információs technológiája, szakemberei segítségével szolgálja a fenti célok megvalósítását a korszerű igények minőségi kielégítését.